Фердинанд: Најтешко ми беше да играм против Агуеро

Поранешниот играч на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, изјавил дека Аргентинецот Серхио Агуеро е најдобар напаѓач во Премиер лигата. Агуеро, во …

Фердинанд: Најтешко ми беше да играм против Агуеро Прочитај повеќе