Валентино Роси кариерата ќе ја продолжи во својот тим?

Иконата на мото спортот, Валентино Роси, ќе вози за својот тим наредната сезона во Мото ГП, тврдат бројни италијански медиуми. …

Валентино Роси кариерата ќе ја продолжи во својот тим? Прочитај повеќе