Рангник вечерва ќе го води Манчестер Јунајтед, а утре ќе го промовираат за селектор на Австрија

Менаџерот на Манчестер Јунајтед во заминување, Ралф Рангник, ќе стане нов селектор на фудбалската репрезентација на Австрија. Најинтересно е тоа …

Рангник вечерва ќе го води Манчестер Јунајтед, а утре ќе го промовираат за селектор на Австрија Прочитај повеќе