Закерони посрамотен си замина од селекторската позиција во ОАЕ

Италијанскиот тренер Алберто Закерони им се извини на навивачите и на цела јавност во Обединетите Арапски Емирати, откако неговата репрезентација …

Закерони посрамотен си замина од селекторската позиција во ОАЕ Прочитај повеќе