Лука Модриќ е човекот кој го прекина владеењето на Роналдо и Меси!

Годината 2018 дефинитивно е во знакот на Лука Модриќ. Капитенот на хрватската репрезентација и плејмејкер на Реал Мадрид по  освојувањето …

Лука Модриќ е човекот кој го прекина владеењето на Роналдо и Меси! Прочитај повеќе