Галатасарај шампион на Турција, Јахвиќ погоди против Фенербахче (Видео)

Фудбалерите на Галатасарај ја освоија шампионската титула во турската Суперлига. Во последното коло, три екипи имаа шанси да ја освојат …

Галатасарај шампион на Турција, Јахвиќ погоди против Фенербахче (Видео) Прочитај повеќе