Белгија ја шокираше Србија во одложениот меч во Ниш

Српската кошаркарска репрезентација доживеа шокантен 74:73 пораз од Белгија во последното коло од квалификациите за Светското првенство во 2023, откако …

Белгија ја шокираше Србија во одложениот меч во Ниш Прочитај повеќе