Буриќ ја има одбраната на годината (Видео)

Голманот на ракометната репрезентација на Босна и Херцеговина, Бенјамин Буриќ, со својата одбрана го обележа натпреварот помеѓу Вецлар и Фуксе …

Буриќ ја има одбраната на годината (Видео) Прочитај повеќе