Top Sport

Бернар Арно

Арно не се откажува од Милан – сега понудата е 975 милиони евра

Шпекулциите кои го поврзуваат најбогатиот Европјанин, Бернар Арно со славниот Милан не престануваат, откако италијанскиот весник „Ла република“ тврди дека …

Арно не се откажува од Милан – сега понудата е 975 милиони евра Прочитај повеќе

Газдата на „Луј Витон“ сака да го преземе Милан!

Францускиот милијардер Бернар Арно, сопственикот на „Луј Витон“ и „Дом Перињон“, се обидува да го преземе седумкратниот европски шампион Милан, …

Газдата на „Луј Витон“ сака да го преземе Милан! Прочитај повеќе

Scroll to Top