Top Sport

Болоња

(Видео) На шампионот не му оди – Осимен утна пенал, само поен против Болоња

За разлика од минатата сезона, кога ги „газеа“ своите противници, на актуелниот шампион Наполи не му оди најдобро на стартот …

(Видео) На шампионот не му оди – Осимен утна пенал, само поен против Болоња Прочитај повеќе

(Видео) Разговорот меѓу судиите докажува дека Болоња беше оштетена против Јуве

Аудио-снимката од разговорот помеѓу судијата и ВАР-собата на мечот Јувентус-Болоња беше објавена јавно, со што се докажа дека гостите биле …

(Видео) Разговорот меѓу судиите докажува дека Болоња беше оштетена против Јуве Прочитај повеќе

(Видео) Италијанска драма! Лече со пенал во 101. минута обезбеди опстанок во Серија А!

Виктор Осимен постигна два гола, но Наполи одигра само 2:2 на гости кај Болоња, додека Лече со гол од пенал …

(Видео) Италијанска драма! Лече со пенал во 101. минута обезбеди опстанок во Серија А! Прочитај повеќе

Scroll to Top