Top Sport

„Божја рака“

Топката со која Марадона го постигна најпознатиот гол во фудбалската историја продадена за рекордна сума

Топката со која Диего Армано Марадона го постигна најславниот гол во историјата на фудбалот, познат како „Божја рака“, на аукција …

Топката со која Марадона го постигна најпознатиот гол во фудбалската историја продадена за рекордна сума Прочитај повеќе

Scroll to Top