Манчестер јунајтед им го „грабна“ талентот Мекнил на градските ривали Сити

Манчестер јунајтед се согласиле да платат 1.35 милиони фунти за младиот напаѓач на Манчестер сити, Чарли Мекнил, враќајќи го талентот …

Манчестер јунајтед им го „грабна“ талентот Мекнил на градските ривали Сити Прочитај повеќе