Надал го „избриша подот“ со Бердих, крај за Шарапова и Кербер

Рафаел Надал беше безмилосен против својот стар ривал Томаш Бердих победувајќи го со рутински 6:0/6:1/7:6(4) за да обезбеди пласман во …

Надал го „избриша подот“ со Бердих, крај за Шарапова и Кербер Прочитај повеќе