Периќ ќе ги тренира вардаровите голмани

Поранешниот српски селектор, Дејан Периќ е новиот член на стручниот тим на европскиот шампион во ракомет, РК Вардар, каде што …

Периќ ќе ги тренира вардаровите голмани Прочитај повеќе