Денис Ло е шестата легенда на Јунајтед со дијагностицирана деменција

Легендарниот поранешен напаѓач на Манчестер јунајтед, 81-годишниот Денис Ло потврди дека страда од васкуларна деменција и од Алцхајмерова болест, порачувајќи …

Денис Ло е шестата легенда на Јунајтед со дијагностицирана деменција Прочитај повеќе