Три фудбалски гиганти „фрлија јадица“ по Холанѓанецот Думфрис

Десното крило на холандската фудбалска репрезентација, Дензел Думфрис на првиот меч за „Орање“ го постигна победничкиот гол за 3-2 против …

Три фудбалски гиганти „фрлија јадица“ по Холанѓанецот Думфрис Прочитај повеќе