Top Sport

Дидие Дешан

„Бара да не го викам Канте, а на Жиру не му дава да игра“

Селекторот на фудбалската репрезентација на Франција, Дидие Дешан, го објави списокот на фудбалери за квалификациските мечеви против Исланд и Турција. …

„Бара да не го викам Канте, а на Жиру не му дава да игра“ Прочитај повеќе

Scroll to Top