Правнукот постигна идентичен гол за Феенорд 80 години подоцна (видео)

Во неделата, 18-годишниот напаѓач на Феенорд, Дилан Фенте го постигна својот деби гол за тимот од холандската Ередивисие, повторувајќи го …

Правнукот постигна идентичен гол за Феенорд 80 години подоцна (видео) Прочитај повеќе