Димитриевски пред дуелот со Атлетико Мадрид: Не се плашам од Суарез и од Гризман

Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски вечерва со тимот на Рајо Валјекано ќе има големо искушение во шпанското првенство. На „Валјекас“ ќе …

Димитриевски пред дуелот со Атлетико Мадрид: Не се плашам од Суарез и од Гризман Прочитај повеќе