Ѓоковиќ кршеше рекети, судијата го нарекуваше Федерер, но влезе во полуфинале

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ со судни маки успеа да се пласира во полуфиналето на Мастерсот во Рим, откако …

Ѓоковиќ кршеше рекети, судијата го нарекуваше Федерер, но влезе во полуфинале Прочитај повеќе