Top Sport

Доњел Мален

„Милионерите“ го донесоа новиот холандски талент Мален

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на младиот холандски репрезетативец, Донјел Мален од ПСВ Ајндховен, верувајќи дека нивната скаут служба повторно …

„Милионерите“ го донесоа новиот холандски талент Мален Прочитај повеќе

Мален и Дамфрис ќе заминат од ПСВ, признаваат од холандскиот тим

Тренерот на ПСВ Ајндховен, Роџер Шмит потврди дека првите ѕвезди на неговиот тим, Дензел Дамфрис и Донјел Мален најверојатно бргу …

Мален и Дамфрис ќе заминат од ПСВ, признаваат од холандскиот тим Прочитај повеќе

Scroll to Top