(ВИДЕО) Ужасни сцени во Ел Салвадор: Најмалку 12 загинати во навивачко стампедо

Трагични сцени на фудбалски натпревар во Ел Салвадор. На мечот од плеј-офот меѓу фудбалските тимови на Алинаса и ФАС загинаа …

(ВИДЕО) Ужасни сцени во Ел Салвадор: Најмалку 12 загинати во навивачко стампедо Прочитај повеќе