Ли не го платил долгот, „Елиот“ го презеде Милан

Славниот италијански клуб Милан повторно ја смени сопственичката структура. Американскиот инвестициски фонд „Елиот“ на Пол Сингер, ја презеде контролата во …

Ли не го платил долгот, „Елиот“ го презеде Милан Прочитај повеќе