Top Sport

Елизе Мертенс

Руска сабота во Париз – Хачанов и Пављученкова во четврт-финалето на Ролан Гарос

Карен Хачанов се пласираше во четврт-финалето на Франција опен, каде што ќе е потенцијален следен противник на Новак Ѓоковиќ, кој …

Руска сабота во Париз – Хачанов и Пављученкова во четврт-финалето на Ролан Гарос Прочитај повеќе

Без милост! Сабаленка ја победи партнерката во двојки Мертенс за титула од Линц

Белоруската тениска сензација, Арина Сабаленка стигна до својата втора титула во низа и трета во 2020, откако со 7:5/6:2 во …

Без милост! Сабаленка ја победи партнерката во двојки Мертенс за титула од Линц Прочитај повеќе

Scroll to Top