Top Sport

ЕП ракомет 2020

Норвешка-Данска и Франција-Хрватска во полуфиналето на ЕП

Данска ја декласираше Русија со 30:23 за да обезбеди пласман во полуфиналето на Европското првенство во ракомет, додека Норвешка остана …

Норвешка-Данска и Франција-Хрватска во полуфиналето на ЕП Прочитај повеќе

Хрватките ја „уништија“ Германија, заедно со Франција во полуфинале

Хрватска и Франција се пласираа во полуфиналето на Европското првенство во ракомет во Данска и Норвешка по победите во последното …

Хрватките ја „уништија“ Германија, заедно со Франција во полуфинале Прочитај повеќе

Холанѓанките во драма подобри од Германките, но тоа не е доволно за полуфинале!

Светските шампионки Холандија во драматичен меч со 28:27 ја совладаа Германија, голема победа, која сепак, не е доволна за пласман …

Холанѓанките во драма подобри од Германките, но тоа не е доволно за полуфинале! Прочитај повеќе

Scroll to Top