Гомес: Ќе испијам две флаши водка ако се пласираме во осмина-финалето

Селекторот на фудбалската репрезентација на Панама, Ерна Дарио Гомес, во пресрет на историскиот натпревар на оваа земја на СП во …

Гомес: Ќе испијам две флаши водка ако се пласираме во осмина-финалето Прочитај повеќе