Top Sport

Естонија – фудбалска репрезентација

(Видео) Италијанците и Шпанците со клучни победи, Австрија ја растури Шведска

Италија и Шпанија, европските фудбалски гиганти, се вратија на победите во квалификациите за Еуро 2024 година, додека Австрија со импресивната …

(Видео) Италијанците и Шпанците со клучни победи, Австрија ја растури Шведска Прочитај повеќе

Македонија во победничка низа – преку Естонците за заддржување на првото место

Македонската фудбалска репрезентација, само неколку дена по легендарната победа во Грузија и пласманот на Европското првенство, стигна до нова победа, …

Македонија во победничка низа – преку Естонците за заддржување на првото место Прочитај повеќе

Тричковски со супер-гол за водство против Естонија на полувреме

Македонија има 1:0 водство против Естонија во меч од Лигата на нации, благодарение на одличниот гол на Иван Тричковски во …

Тричковски со супер-гол за водство против Естонија на полувреме Прочитај повеќе

Премногу се опуштивме – 3:3 реми на гости кај слабата Естонија

Македонската фудбалска репрезенација не успеа да го заддржи моментот и по победата во првиот меч од баражот за пласман на …

Премногу се опуштивме – 3:3 реми на гости кај слабата Естонија Прочитај повеќе

Scroll to Top