Тони Кукоч па…Факундо Кампацо (Видео)

Аргентина вчера забележа сензационална победа над Србија (97-87) во четврт-финалето на Светското првенство. Херои на аргентинскиот триумф беа 39 годишниот …

Тони Кукоч па…Факундо Кампацо (Видео) Прочитај повеќе