Top Sport

Финска – ракометна репрезентација

Македонија „на мускули“ до триумф во Финска, домашниот голман со меч на кариерата

Машката македонска ракометна репрезентација не задоволи со играта, но со искусен пристап во второто полувреме оствари победа со 27-22 на …

Македонија „на мускули“ до триумф во Финска, домашниот голман со меч на кариерата Прочитај повеќе

Одличен и рутински старт на патот до Евро 2022, во Скопје „падна“ Финска

Македонската ракометна репрезнтација со убедлива 33:24 победа над Финска ги стартуваше квалификациите за Европското првенство во 2022 година, рутински добивајќи …

Одличен и рутински старт на патот до Евро 2022, во Скопје „падна“ Финска Прочитај повеќе

Scroll to Top