Top Sport

Формула 1

Хамилтон: Судирот со Албон беше обичен тркачки инцидент (видео)

Луис Хамилтон го загуби местото на подиумот на Австриското ГП, откако доби петсекундна казна за предизвикување судир со Александер Албон …

Хамилтон: Судирот со Албон беше обичен тркачки инцидент (видео) Прочитај повеќе

Хамилтон пак ги обвини ривалите: Ако молчите за расизмот, тогаш сте соучесници

Шесткратниот светски шампион Луис Хамилтон повторно изрази разочарување од некои свои ривали поради „соучесничката тишина“ околу прашањата за расизмот по …

Хамилтон пак ги обвини ривалите: Ако молчите за расизмот, тогаш сте соучесници Прочитај повеќе

ФИА го предупреди Фетел за посетата на боксот на Ред бул (видео)

Себастијан Фетел вчера беше забележан како оди на „разговор“ кај својот поранешен клуб Ред бул и единствената официјална реакција на …

ФИА го предупреди Фетел за посетата на боксот на Ред бул (видео) Прочитај повеќе

Контроверзи пред стартот – Ред бул вложија протест за ДАС-системот на Мерцедес

Ред бул рејсинг останаа на зборот и вложија протест против „ДАС“ (Dual-Axis Steering) системот на шампионскиот тим на Мерцедес пред …

Контроверзи пред стартот – Ред бул вложија протест за ДАС-системот на Мерцедес Прочитај повеќе

Фетел бил изненаден што Ферари решија да не го заддржат

Четирикратниот светски шампион, Себастијан Фетел признава дека бил изненаден кога шефот на Ферари, Матија Биното во телефонски разговор му кажал …

Фетел бил изненаден што Ферари решија да не го заддржат Прочитај повеќе

Scroll to Top