Top Sport

Галатасарај

(Видео) Белингем пак херој за Реал со гол во 94. минута, Копенхаген не издржа во Истанбул

Џуд Белингем, очигледно е џокерот на Карло Анчелоти. Реал Мадрид одиграа неубедливи 90 минути против Унион Берлин на отварањето на …

(Видео) Белингем пак херој за Реал со гол во 94. минута, Копенхаген не издржа во Истанбул Прочитај повеќе

(Видео) Галата, Брага и Јанг бојс „визираа“ место во Лигата на шампиони

Турскиот Галатасарај, португалскиот Спортинг Брага и швајцарскиот Јанг Бојс успеаја да ја остварат главната цел со влезот во групната фаза …

(Видео) Галата, Брага и Јанг бојс „визираа“ место во Лигата на шампиони Прочитај повеќе

Галатасарај и Челзи го договориле трансферот на Зијеш

Мароканскиот фудбалер Хаким Зијеш наскоро би можел да стане новото засилување на Галатасарај. Турскиот клуб успешно ги заврши преговорите со …

Галатасарај и Челзи го договориле трансферот на Зијеш Прочитај повеќе

Галата подготвена да го позајми Ѕаниоло на Астон вила

Галатасарај се подготвени да ја прифатат понудата од Астон вила за позајмица со опција за купување на италијанскиот репрезентативец Николо …

Галата подготвена да го позајми Ѕаниоло на Астон вила Прочитај повеќе

Галатасарај и ПСВ убедливи, Клаксвик со нов триумф во квалификациите за ЛШ

Турскиот гигант Галатасарај и холандскиот клуб ПСВ Ајндховен се блиску до пласман во плеј-оф колото во квалификациите за ЛШ. Галатасарај …

Галатасарај и ПСВ убедливи, Клаксвик со нов триумф во квалификациите за ЛШ Прочитај повеќе

Динамо Загреб ја растури Астана, Жалгирис го сопна Галатасарај

Хрватскиот првак Динамо Загреб обезбеди убедлива предност против Астана откако на „Максимир“ славеше со 4:0 и се наоѓа на добар …

Динамо Загреб ја растури Астана, Жалгирис го сопна Галатасарај Прочитај повеќе

Галатасарај почнаа преговори за Вилфрид Заха

Турските шампиони Галатасарај потврдија дека почнале преговори за трансфер на поранешниот напаѓач на Кристал палас, Вилфрид Заха. Репрезентативецот на Брегот …

Галатасарај почнаа преговори за Вилфрид Заха Прочитај повеќе

Scroll to Top