Top Sport

Галатасарај

Трабзон победи кај Галата за да ги врати надежите за титула (видео)

Трабзонспор стигна до 3:1 победа на гостувањето кај Галатасарај на „Турк телеком“ за да се доближи на само два поени …

Трабзон победи кај Галата за да ги врати надежите за титула (видео) Прочитај повеќе

„Ненормален“ меч за Галата, гол со ножички поништен во 94. минута, пенал во 105. минута! (видео)

Галатасарај во еден сосема неверојатен меч, успеа да пропушти 3:1 водство и да одигра само 3:3 со Газијантеп, во меч …

„Ненормален“ меч за Галата, гол со ножички поништен во 94. минута, пенал во 105. минута! (видео) Прочитај повеќе

„Потоп“ за Галата на брегот на Црното Море, го загубија голманот и мечот со Ризеспор (видео)

Рестартот на Турската Суперлига не почна најдобро за актуелниот шампион, Галатасарај, откако на гостувањето на брегот на Црното Море во …

„Потоп“ за Галата на брегот на Црното Море, го загубија голманот и мечот со Ризеспор (видео) Прочитај повеќе

Страшна повреда на голманот на Галата, Муслера (видео)

Уругвајскиот голман на Галатасарај, Фернандо Муслера заработи посериозна повреда на денешниот меч со Ризеспор, по што веднаш беше однесен во …

Страшна повреда на голманот на Галата, Муслера (видео) Прочитај повеќе

Фатих Терим излезе од болница, ќе продолжи со домашно лекување

Легендарниот тренер на Галатасарај, Фатих Терим по една недела помината во болница, е пуштен на домашно лекување по позитивниот тест …

Фатих Терим излезе од болница, ќе продолжи со домашно лекување Прочитај повеќе

Scroll to Top