Саутгејт го избра Мегвајр, но посочи дека може да го исклучи од тимот

Герет Саутгејт решил да го вклучи Хери Мегвајр во англиската репрезентација откако ја слушнал верзијата на капитенот на Манчестер јунајтед …

Саутгејт го избра Мегвајр, но посочи дека може да го исклучи од тимот Прочитај повеќе