Top Sport

Германски суперкуп

Баерн царува во Германија! Прв трофеј за Јулијан Нагелсман!

Баерн Минхен го доби првиот „Дер класикер“ во сезоната 2021/22, победувајќи ги Борусија Дортмунд на нивниот „Сигнал Идуна парк“ со …

Баерн царува во Германија! Прв трофеј за Јулијан Нагелсман! Прочитај повеќе

„Дер класикер“ не разочара – Баерн го доби трилерот со Борусија во суперкупот

Првиот „Дер класикер“ во новата сезона во германскиот фудбал не разочара, откако во германскиот суперкуп во Минхен, Баерн Минхен се …

„Дер класикер“ не разочара – Баерн го доби трилерот со Борусија во суперкупот Прочитај повеќе

Scroll to Top