Мајсторовиќ за посилен МЗТ

Српскиот кошаркар Ѓорѓе Мајсторовиќ е новото засилување на тимот на МЗТ Аеродром, потпишувајќи договор до крајот на сезоната. 27-годишниот Мајсторовиќ …

Мајсторовиќ за посилен МЗТ Прочитај повеќе