Вориорс водат 2-0, Кари нов рекордер (Видео)

Кошаркарите на Голден стејт Вориорс ги совладаа Кливленд Кавалирс 122:103 во вториот натпревар од финалната серија во НБА лигата. Вориорс …

Вориорс водат 2-0, Кари нов рекордер (Видео) Прочитај повеќе