Валенсија го купи Гуедеш за 40 милиони евра

Португалскиот репрезентативец, Гонзало Гуедеш, се врати во Валенсија, откако клубот од „Месталја“, го откупи неговиот договор од ПСЖ. Талентираниот, 21-годишен …

Валенсија го купи Гуедеш за 40 милиони евра Прочитај повеќе