Градимир Чаневски потпиша за израелскиот Макаби Ришон Лезион

Македонскиот ракометен голман Градимир Чаневски замина во Израел и во иднина ќе го брани голот на Макаби Ришон Лезион. Тој …

Градимир Чаневски потпиша за израелскиот Макаби Ришон Лезион Прочитај повеќе