Гомез рекордер во Лига Европа, постигна гол од 56 метри

Фудбалерот на Омонија, Хорди Гомез (35), го постигна единствениот гол за својот тим во поразот од ПСВ (1:2), во второто …

Гомез рекордер во Лига Европа, постигна гол од 56 метри Прочитај повеќе