Ајакс го купи најдобриот дефанзивец од мексиканската лига

Мексиканскиот репрезентативец Хорхе Санчез е нов играч на Ајакс, потврди холандскиот клуб. Тој пристигна од Клуб Америка, а со „копјаниците“ потпиша …

Ајакс го купи најдобриот дефанзивец од мексиканската лига Прочитај повеќе