Вардарци лесно со Саудијците, следува бундеслигашки „тест“ со Кил

Вардар лесно со го совлада саудискиот клуб Ал Мудар со 34:27 (17:12) за да се пласира во полуфиналето на ИХФ …

Вардарци лесно со Саудијците, следува бундеслигашки „тест“ со Кил Прочитај повеќе