Top Sport

Илејн Томпсон-Хера

Лауреус наградите за Ферстапен и Томпсон-Хера

Актуелниот Формула 1 шампион, Макс Ферстапен и јамајчанската спринтерска „кралица“, Илејн Томпсон-Хера се освојувачи на престижната Лауреус награда како најдобри …

Лауреус наградите за Ферстапен и Томпсон-Хера Прочитај повеќе

Илејн Томпсон во најдобра форма во животот, пак блиску до рекордот

Трикратната олимписка шампионка, Илејн Томпсон-Хера постави рекорд на митингот од Дијамантската лига во Париз, истрчувајќи 10.72, уште еднаш заканувајќи се …

Илејн Томпсон во најдобра форма во животот, пак блиску до рекордот Прочитај повеќе

Томпсон-Хера истрча втори најбрзи 100 метри во историјата

Трикратната олимписка шампионка од Токио, Јамајчанката Илејн Томпсон-Хера го истрча второто најдобро време во историјата на 100 метри на Дијамантската …

Томпсон-Хера истрча втори најбрзи 100 метри во историјата Прочитај повеќе

Scroll to Top