ИСИС повторно се закани со напади на СП во Русија

Терористите од ИСИС повторно се заканија со напади за време на одржувањето на Светското првенство во Русија. На своите интернет …

ИСИС повторно се закани со напади на СП во Русија Прочитај повеќе