Додиг и Полашек со круната во двојки од Мелбурн

Хрватот Иван Додиг и Словакот Филип Полашек ја освоија својата прва гренд слем титула заедно, откако доминираа за 6:3/6:4 победа …

Додиг и Полашек со круната во двојки од Мелбурн Прочитај повеќе