ЗОИ Пјонгчанг: Нисканен го доби скијачкиот маратон (видео)

Финецот Иво Нисканен освои злато во нордиската трка на 50 километри победувајќи го Русинот Александер Болшунов. Ова е прво финско …

ЗОИ Пјонгчанг: Нисканен го доби скијачкиот маратон (видео) Прочитај повеќе