Динамо пак ќе продава во Лајпциг – Шутало пред трансфер

РБ Лајпциг ја продолжува соработката со Динамо Загреб, откако по трансферите на Дани Олмо и Јошко Гвардиол, хрватските медиуми јавуваат …

Динамо пак ќе продава во Лајпциг – Шутало пред трансфер Прочитај повеќе