Словенија без Доленец на ЕП

Селекторот на ракометната репрезентација на Словенија, Веселин Вујовиќ, веќе се соочи со првиот посериозен проблем во пресрет на Европското првенство, …

Словенија без Доленец на ЕП Прочитај повеќе