Top Sport

карате

Каратистите на „Макпетрол“ ќе се натпреваруваат на Балканското првенство во Подгорица

Главниот град на Црна Гора од 23 до 25 февруари ќе биде домаќин на Балканското карате-првенство, а осум членови на …

Каратистите на „Макпетрол“ ќе се натпреваруваат на Балканското првенство во Подгорица Прочитај повеќе

„Макпетрол“ е најуспешен клуб во 2023 според Карате федерацијата на Македонија

Единаесет признанија доби клубот „Макпетрол“ на свеченоста „Најуспешни во карате спортот за 2023 година“ организирана од Карате федерацијата на Македонија …

„Макпетрол“ е најуспешен клуб во 2023 според Карате федерацијата на Македонија Прочитај повеќе

Три медали од „Гран при Кроација“ за каратистите на „Макпетрол“

Стефан Стојановиќ се закити со сребро, а Јована Мицовска и Данило Божовиќ освоија бронзени медали на меѓународниот карате турнир „Гран …

Три медали од „Гран при Кроација“ за каратистите на „Макпетрол“ Прочитај повеќе

Петар Заборски од „Макпетрол” освои бронза на светската карате лига во Атина

Каратистот на „Макпетрол“, Петар Заборски, се закити со бронзено одличје на турнирот од светската лига што викендов се одржа во …

Петар Заборски од „Макпетрол” освои бронза на светската карате лига во Атина Прочитај повеќе

Два високи пласмани за Македонски каратисти од Светската карате лига во Португалија

Викторија Јовановска го освои петтото место на Карате 1 Серија А во Матосинхос, Португалија, откако во борбата за бронзата зауби …

Два високи пласмани за Македонски каратисти од Светската карате лига во Португалија Прочитај повеќе

Новите светски правила во каратето инспирирани од Назим Куртовиќ

Новите правила во каратето во дисциплината кати (состави), кои ќе важат на сите наредни официјални натпревари, вклучително и на Олимписките …

Новите светски правила во каратето инспирирани од Назим Куртовиќ Прочитај повеќе

Јакупи со злато, Арсовски со бронза на Медитеранските игри

Македонија го освои првиот златен медал во карате на Медитеранските игри во Тарагона, Шпанија, откако Берат Јакупи беше најдобар во …

Јакупи со злато, Арсовски со бронза на Медитеранските игри Прочитај повеќе

Scroll to Top