Почина легендарниот светски шампион во мотоциклизам Убијали

Деветкратниот мотоциклистички шампион, Карло Убијали, кој се натпреваруваше во првиот Светски шампионат во 1949, и потоа доминираше во 125сс и …

Почина легендарниот светски шампион во мотоциклизам Убијали Прочитај повеќе