Почина Кеј Си Џонс, легендарниот играч и тренер на Селтикс

Бостон селтикс потврдија дека нивниот легендарен кошаркар и тренер, Кеј Си Џонс починал на Божиќ на 88 години. Џонс освои …

Почина Кеј Си Џонс, легендарниот играч и тренер на Селтикс Прочитај повеќе