Почина Кирил Дојчиновски, легендарниот македонски фудбалер и тренер

Почина Кирил Дојчиновски, еден од најдобрите македонски фудбалери во историјата. Беше член на Вардар и на Црвена Звезда, југословенски репрезентативец, …

Почина Кирил Дојчиновски, легендарниот македонски фудбалер и тренер Прочитај повеќе